Tip na 3 skvělé aplikace pro iPhone, které vás naučí cizí jazyk

V dnešní době není nic nezvyklého, že každý den trávíme hodiny a hodiny s očima přibitýma k obrazovce mobilu. Někdo pořád kontroluje email, někdo rád brouzdá po sociálních sítích a někdo stále nedá dopustit na staré dobré mobilní hry. Existují ale i aplikace, které nejsou jen žroutem času, ale dokážou své uživatele něčím obohatit. Mezi ty nejčastěji stahované patří právě vzdělávací appky, které vám pomohou naučit se cizí jazyk. Když už si musíte chvilku v tramvaji, ve vlaku nebo ve frontě v supermarketu zkrátit hleděním do mobilu, proč se u toho ještě něco nového nenaučit. Vzdělávací aplikace většinou fungují na principu učení hrou, takže jsou vhodné nejen pro dospělé, kteří zatoužili po dalším seberozvoji, ale také pro děti, které se příjemnou formou a možná také trochu skrytě naučí nové věci. Dnes si představíme 3 skvělé aplikace, které vám pomohou s výukou jazyka klidně i z tepla vašeho domova.

Bright – učit se anglicky!

První appkou na učení cizího jazyka, kterou si představíme, je Brightučit se anglicky! Jak už její název napovídá, nemáte v této aplikaci možnost výběru jazyka, ale soustředíte se na ten hlavní – angličtinu. Aplikace vás příjemným a jednoduchým způsobem každý den naučí osm nových slovíček formou zábavné hry. K učení využívá speciální techniku Fast Brain, která vám pomůže si nová slovíčka efektivněji zapamatovat. Díky přehledným statistikám pak máte možnost sledovat své pokroky a rozvíjet své jazykové dovednosti. Po stažení aplikace si nastavíte svůj rodný jazyk a také současnou úroveň vaší angličtiny. Vybrat si můžete z možností Začátečník, Průměrná nebo Pokročilý. Dále si také zvolíte témata, která chcete nejčastěji procvičovat. Můžete vybrat například Idiomy, Slang, Cestování, práce, Obchod a finance, Rodina a přátelé nebo třeba Lidské tělo. Zkrátka si nastavíte, jaká slovíčka a z jakého oboru byste se nejvíc potřebovali naučit a aplikace vám pak bude slovní zásobu sama přizpůsobovat. Na konci počátečního nastavení si dokonce můžete zapnout notifikace, díky kterým vás bude aplikace každý den upozorňovat, abyste nezapomněli na procvičování. První týden aplikace máte na vyzkoušení zdarma. Pokud se vám appka zalíbí a budete ji chtít používat i nadále, bude vás to stát 29,99 $ na každé 2 měsíce.

 • + speciální technika Fast Brain
 • + slovíčka předříkávají rodilí mluvčí
 • + mnoho tematických okruhů, ze kterých můžete vybírat
 • + přehledné statistiky
 • + moderní a jednoduchá grafika
 • + samostatná aplikace pro iPad
 • – kromě angličtiny nejsou k dispozici další jazyky
 • – placená aplikace
 • – pouze rozšíření slovní zásoby, neřeší gramatiku nebo konverzaci

Hodnocení appky na App Store: 4,7 hvězdiček

Mondly: naučte se 33 jazyků

Další appkou, která vám díky každodennímu užívání pomůže s učením jazyků, je Mondly: Naučte se 33 jazyků. Na rozdíl od první aplikace máte tady na výběr z opravdu velkého množství jazyků. A kromě těch běžných, které najdete v každé druhé appce, Mondly nabízí i ty méně časté. Celkem jich je 33 a patří mezi ně španělština, francouzština, němčina, portugalština, italština, ruština, americká angličtina, norština, dánština, švédština, korejština, japonština, čínština, arabština, holandština, thajština, řečtina, rumunština, vietnamština, čeština, indonéština, hindština, ukrajinština, hebrejština, polština, bulharština, ukrajinština, perština, finština, afrikánština, turečtina, a dokonce i chorvatština. V Mondly se neučíte jenom slovíčka, ale procvičujete také věty a fráze. V jazykových cvičeních si procvičíte čtení, poslech a psaní. Aplikace disponuje moderní technologií na rozpoznávání mluvené řeči a díky tomu nabízí navíc i mluvní cvičení. Po nainstalování si v aplikaci nejdříve nastavíte svou rodnou řeč a také jazyk, který se chcete naučit. Poté zvolíte úroveň, jakou v tomto jazyce aktuálně máte, přičemž si můžete vybrat z možností Začátečník, Mírně pokročilý a Pokročilý. Po výběru témat, které se chcete učit, už se můžete naplno věnovat samotné výuce. Aplikaci můžete týden zdarma testovat, poté si ji můžete předplatit buď na jeden měsíc za 9,99 $ nebo za 47,99 $ na celý rok.

 • + 33 dostupných jazyků k výuce
 • + srovnání statistik s přáteli
 • + rozšíření slovní zásoby, ale i vět a frází
 • + kvalitní rozpoznávání mluvené řeči
 • – placená aplikace
 • – ne úplně moderní grafika

Hodnocení appky na App Store: 4,8 hvězdiček

Duolingo

Duolingo je asi nejznámější mobilní aplikace pro výuku jazyků, která jenom na App Store získala už více než 11,4 tisíc hodnocení. Není se čemu divit. Sama aplikace uvádí, že se jejím prostřednictvím učí jazyky už přes 300 milionů uživatelů. Nemalá výhoda aplikace je v tom, že je zdarma. I Duolingo učí jazyky metodou hry, a to je také jedním z důvodů, proč je tak oblíbené. Pojďme ale na začátek. V aplikaci si k učení můžete vybrat z více než 30 možných jazyků, mezi které patří španělština, francouzština, němčina, italština, čínština, japonština, korejština, portugalština, ruština, irština, holandština, dánština, švédština, turečtina, norština, polština, hebrejština, vietnamština, ukrajinština, velština, řečtina, maďarština, rumunština, a dokonce také neobvyklé jazyky jako svahilština nebo umělý jazyk esperanto. Po instalaci Duolinga do vašeho telefonu si zvolíte jazyk, který se chcete učit, důvod, proč jste s učením začali a intenzitu, s jakou se chcete do učení pustit. Na výběr máte 5minutový, 10minutový, 15minutový nebo 20minutový interval, během kterého každý den procvičujete slovíčka, ale i fráze, psaní a mluvení. Nakonec zvolíte, zda jste s učením daného jazyka teprve teď začali nebo už jste se ho učili někdy dříve a chcete si zkusit udělat rozřazovací test, díky kterému vám appka nabídne k učení přesně takovou úroveň, kde se aktuálně nacházíte. Pak už se můžete pustit do samotného učení. I Duolingo, jako ostatní podobné aplikace, nabízí možnost nastavení upozornění, která vám pomohou zlepšovat se v jazyce každý den. Od poslední aktualizace se ale bohužel objevují negativní ohlasy na to, že Duolingo zavedlo systém maximálně 5 chyb. Po 5 špatných odpovědích máte možnost v učení pokračovat po zaplacení dalších „životů“ nebo počkat několik hodin, než se vám automaticky načtou. Toto omezení je pro učení jazyků docela nešťastné, protože chybami se člověk učí. U Duolinga ale chybami přijde o možnost učení. Kvůli tomu se obliba aplikace v poslední době snížila.

 • + aplikace je zdarma
 • + moderní a atraktivní grafika
 • + učení hrou
 • + výběr z více jazyků
 • + učení slovíček, ale i frází, psaní a mluvení
 • – systém 5 „životů“

Hodnocení appky na App Store: 4,7 hvězdiček

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)