Sportovní sázky: desatero přikázání

Rozhodli jste se vstoupit do miliardového byznysu v oblasti sportovních sázek? Ale proč si zrovna myslíte, že máte větší šanci uspět než tisíce stejně zapálených pro věc spoluobčanů? Po pravdě řečeno, existuje jeden jediný osvědčený způsob, jak důsledně vyhrávat. Musíte dobře znát ten sport, na který sázíte. Pro všechny nováčky a zkušené hráči přinášíme desatero přikázání neboli základních pravidel, pomocí kterých lze přivolat fortunu na vaši stranu.

  1. Nepouštějte se do sázek, pokud to má vliv na váš zdravotní stav. V případě, že těžce nesete prohry, máte vysoký krevní tlak, aneb se jednoduše neumíte oprostit od negativních prožitků, pak sázení zkrátka není pro vás. Sázení na sport se dá srovnat s akciovými trhy: někdy vyhrajete, někdy prohrajete, přičemž prohry jsou nevyhnutelné! Vaším cílem je důslednost a vytrvalost, je to zároveň nejkratší cesta k úspěchu.
  2. Pokud splňujete první bod a chcete dosáhnout opravdu významných výsledků, musíte sázení brát jako práci, nikoliv jako koníček. Této branži se zkratka není možné věnovat na poloviční úvazek. Každá hra/sázka je obchodní dohodou, kterou buď uzavřete, nebo se jí odevzdáte ve prospěch někoho jiného. Zkušený podnikatel by měl nejdřív provést výzkum, a až po té uzavřít dohodu. Pokud se chystáte vsadit na zápas, aniž byste něco věděli o soupeřících týmech, počítejte s bídnými výsledky.
  3. Další omyl, kterého se dopouštěj nováčky, že výši sázky odhadují podle toho, na kolik se jim líbí ten či oný tým. Však si jen zamyslete, pokud na váš oblíbený tým vsadíte 5000,- Kč, na tým méně oblíbený jen 3000,- a na další pouhých 1000,- Kč, sám sebe přivádíte do pasti. Kolikrát se stalo, že vaše favoriti prohráli a vy jste přišli o 5000,- Kč. Proto se doporučuje sázet přibližně stejné částky, důslednost a vytrvalost, pamatujete?!
  4. Držte se stranou od exotických sázek typu sázek na první/druhou polovinu, nebo na prvních 5 kol apod. Jistě, láká vás vidina desetinásobné výhry, ale šance, že se to stane, jsou zhruba stejné jako vaše šance na rande s Miss World.
  5. Je důležité vědět, kdy je na čase skončit! Jedná se o největší problém všech sázkařů: neumějí se včas zastavit. Kolikrát se vám stalo, že jste ztratili na poledním zápasu a pak jste to ještě dohnali sázením na několik odpoledních her. Nenechte se vtáhnout do této pasti! Vybírejte zápasy, na které se chystáte sázet dopředu, vsaďte si, a pak v klidu odejděte. Je to zásada, která se dodržuje jen obtížně, ale pokud chcete vyhrávat, vyhrávat důsledně, musíte se tohoto zlatého pravidla držet.
  6. Pravidlo včasného odchodu se vztahuje i na období před samotným uzavřením sázky. Pokud se ráno díváte na program a nic vás na první pohled nezaujme, nenuťte se do sázení za každou cenu. Musíte si uvědomit, že pokud se vám žádný ze zápasu nezdá, radši si dejte na jeden den pauzu a zítra to zkuste znovu.
  7. Nesázejte na zápasy, u kterých opakovaně došlo ke změně kurzů. Pokud se kurz změnil, již to není sázka, o kterou jste původně stali, což znamená, že nemá cenu na zápas sázet. Je na vašem vlastním uvážení, jak nízko/vysoko nastavíte limity a míru tolerance v případě kurzových změn.
  8. Pokud se na vás usmálo štěstí, daří se vám a vyhráváte, nechlubte se tím na všechny strany. To stejné platí pro případy, že prohráváte ve velkém. Nestěžujte si, berte porážku s nadhledem. Inspirujte se sportovci, buďte stateční a zanechejte chladnou hlavu.
  9. Jelikož se k sázení stavíte jako k práci na plný úvazek, občas si také dopřejte dovolenou a od sázení odpočiňte. Stačí pár dní, maximálně týden, abyste si dobili baterky a pustili se do hry s čerstvě načerpanou energií.
  10. Spousta sázkařů má problém dodržet toto přikázání, ale věřte, pokud chcete důsledně vyhrávat je to naprostou nutností. Nikdy nesázejte na váš oblíbený tým! V případě, že se sázením upřímně snažíte vydělat, musíte zachovat nestrannost a nezaujatost ve všech směrech. Vychutnejte si zápasy vašeho oblíbeného týmu v klidu a pohodlí, soutěživého ducha nechte stranou.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
Sportovní sázky: desatero přikázání, 4.0 out of 5 based on 1 rating