Máte šanci vyhrát Jackpot?

1:14 000 000

Jaká je šance, že zrovna vy vyhrajete jackpot ve Sportce? Když se pustíme do složitého počítání pomocí vzorců, dostaneme se na neuvěřitelných 0,0000000714 procenta, odpovídajících pravděpodobnosti vaši výhry ve výši jedna ku čtrnácti milionům. Ale tím pádem jak vysvětlit to, že tisíce lidí denně kupují losy a neustále zkoušejí štěstí? Pokud opomíjíme nemilosrdná fakta, zbude nám adrenalin, který se čísly a vzorci zkratka vyjádřit nedá. Nepřekvapí vás, když řekneme, že dle statistik Češi každoročně přichází o desítky miliard korun a tento trend má stoupajíc tendenci. Existuje však recept na výhru?

jackpot

Recept na výhru

Někdo řekne, že ano, a částečně mu můžeme dát za pravdu. Na internetu se dají stáhnout šikovné programy, které údajně dokážou spočítat „šťastné“ kombinace. Ale tím pádem, proč není každý druhý disponující přístupem na internet milionářem? Odbornicí se shodují, že žádný program, žádná strategie nemůže ovlivnit pravděpodobnost výhry. Nicméně spousta lidí dále sazí podle předem určeného systému, tzv. rozpisu čísel. Ale další neméně početné skupiny se při sázení řídí náhodnými hodnotami: někdo tahá čísla z klobouku, někdo sazí na svá šťastná čísla nebo datum narození.

Sportovní sázky

Jinou kategorií jsou sportovní sázky neboli sázky na výsledky sportovních utkání. U výsledku zápasu není možné matematicky předpovědět výsledek, ale zde rovněž platí pravidlo, že ten, kdo se sportovnímu sázení věnuje systematicky a důsledně, dlouhodobě vyhrává. S menší nadsázkou by se to dalo srovnat s obchodováním na burze. Sice ztráta je nevyhnutelná, ale pokud se obchodování věnujete důsledně, pozitivní výsledky nenechají dlouho čekat.

Sázejte chytře

U číselných her, např. Sportky, existuje také možnost „chytrých sázek“. Jak sázet chytře? Zde platí zásada, že čím je menší pravděpodobnost výhry, tím je větší šance, že vyhrajete opravdový balík. Když se někdo vsadí na to „správné“ číslo a uspěje, je dost velká pravděpodobnost, že výhru se nebude muset s nikým dělit. Pokud se případná výhra podle pravidel dělí mezi výherce, kteří vsadili na stejné číslo, je vhodné vybírat si čísla, na která sazí málokdo. Jak se takové číslo pozná? Třeba jsou to čísla, která nemohou být datem narození.

Sázejtechytře

Jak obelstít fortunu?

Vaše výhra ale záleží jen a jen na štěstí. V případě Sportky si nemůžete spolehnout, že čím důsledněji sázíte, tím vyšší bude pravděpodobnost výhry. Můžete však obelstít fortunu tím, že investujete do akcií kasin, nebo sázkových společností. Jedná se o dlouhodobě výnosné akcie, což potvrzují i každoroční statistiky. Vysvětlení je poměrně jednoduché: lidé sází pořád, ať už v době krize nebo ekonomického růstu, překvapivě do konce v době finančních krizí počet sázek rapidně stoupá.

Věříme však, že zapáleného sázkaře jen tak něco neodradí. Víra v úspěch občas totiž bývá silnější než logika a zdravý rozum. Je nesmírně důležité zachovat si nejen optimistický pohled na svět, ale i chladnou hlavu a nenechat se příliš vtáhnout do děje. Jinak všem dobrodružným povahám držíme palce!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.5/5 (2 votes cast)
Máte šanci vyhrát Jackpot?, 3.5 out of 5 based on 2 ratings