HRY PRO NAŠE NEJMENŠÍ

Dnešní článek je zaměřen hlavně pro rodiče s dětmi a jsou v něm tipy na zábavné aplikace. I když jsme jako každý rodič přesvědčeni, že naše děti nebudou svůj volný čas trávit před televizí, na notebooku nebo věčně s mobilem v ruce, občas potřebujeme své hyperaktivní dítko zabavit.

Už jste čekali u lékaře s malým tří letým capartem? Chvilku to vydrží každé dítě, ale hodinu čekání? Místo toho, aby se z čekárny stala kůlnička na dříví, najednou ustoupíte od své původní myšlenky a dítěti dáte na hraní svůj mobilní telefon. Ač si myslíme, že ho to na chvilku nechá v klidu, pokud nemáme dětské hry, dlouho to našeho malého rošťáka nezabaví. Na trhu jsou také dostupné zábavné hry, které našemu dítěti mohou také rozvíjet mysl. Rozhodli jsme se Vám dát pár tipů, abyste byli na takové situace připraveni.

Pro děti ve věku 1-3 roky 

 • FARM ANIMAL SOUND A FARM ANIMALS

Mezi takzvané „ťukací“ hry patří Farm Animal Sound a Farm Animals. Hra má několik kreslených zvířat a ta reagují na dotyk animací a zvukem.

 • KIDS SONG MACHINE

Další hudební aplikací je Kids Song Machine, kde se nachází roztomilé interaktivní animace, doprovázející anglicky zpívanými písničkami.

 • ANIWORLD ANIMAL KIDS GAME 

AniWorld nabízí domácí a divoká zvířata, která mají množství fotografií a zvukové projevy. Můžete si je zkusit nakrmit stravou pro ně určené nebo najít rozdíl mezi mládětem a dospělým jedincem. Tato verze je zdarma. Placená verze je bez reklamního banneru a získáte další zvířata.

 • FUNNY RACE

Funny Race je závodní a velice zábavná hra. Zde soupeří různá zvířátka například ve skoku, v kutálení nebo v běhu. Tato hra zlepšuje psychomotoriku Vašeho malého miláčka a lze v ní volit obtížnost dle věku dítěte (2-3 nebo 3-4 roky). Pro děti ve věku dva roky je zajímavé klepnout na zvířátko, aby samo poskočilo o několik metrů dopředu, starší děti zajímají složitější gesta, kdy obkrouží medvěda a ten se koulí.

 • TODDLER LOCK

Z hlediska kreslících her doporučujeme Toddler Lock, která je velice jednoduchá. Jde o náhodné kreslení, které je doprovázeno zvuky. V názvu slovo Lock znamená, že zabraňuje nechtěnému přepnutí někam, kde bychom nechtěli. Pro ukončení se proto provádí speciální akce. Nicméně jak to u takových aplikací s uzamykáním chodí, dost často se objevují problémy a chyby. To vše může způsobovat obtíže dostat se do vlastního mobilu.

Děti ve věku 3-6 let

Pomocí těchto her budou Vaše děti objevovat předměty, zlepšovat svou motoriku a paměť.

 • BABY EXPLORER

Díky herní aplikaci Baby Explorer, který skýtá 17her najednou, bude o Vaše miláčky postaráno opravdu na dlouho. Aplikace obsahuje jednoduché „ťukací“ hry, kutálení míče, nebo rozeznávání tvarů a barev, trénování paměti pomocí pexesa, kreslení nebo hraní na xylofon. Tato verze je placená, ale určitě se nám vyplatí financovat do schopností a dovedností našich dětí. Celá hra je navíc doprovázena příjemnou hudbou.   

 • HRY PRO DĚTI HD

Výborná je česká hra Hry pro děti HD, která nabízí 4různé hry. Vaše děti si mohou sestřelit letící balónky, postavit puzzle, zahrát pexeso, anebo hledat obrázky na časový limit. Vaše dítě nemusí umět číst, a přesto si může pustit hru v jiné variantě a zvolit si obtížnost.

 • FUNNY BABEL

Pro děti, které by se rády naučili pár cizích slovíček nenásilnou formou je tady Funny Babel. Nacházejí se zde obrázky na dané téma, jsou doplněny o nápis a výslovnost a volit si můžete i typ hry – buď výuka nebo kvíz. Nejdůležitější je vybrat správnou odpověď. Z jazyků můžete volit mezi angličtinou, němčinou, španělštinou, slovenštinou, francouzštinou a japonštinou.

 • KIDS SOCKS

Hra Kids Socks je velmi zajímavou hrou pro dětský postřeh a trénování paměti. V této hře párujete na prádelní šňůře oblečení stejného vzoru a stejné barvě. Ač se zdá, že je hra velmi jednoduchá, její složitost zapříčiňuje to, že vše je v pohybu a o všem rozhoduje rychlost dětských reakcí.

 • LEGO APP4+

Skládá Vaše dítě rádo lego? V tom případě ho bude určitě bavit hra Lego App4+. Tato hra zaujme už čtyřletého caparta. Nabízí stavění vozítek a rozměrných uměleckých děl pomocí kostek z lega. Dítě si může sestavit vlastní vozítko a tím následně projíždí krkolomnou cestou a sbírá mince po cestě. Při postupu do dalšího levelu každý hráč získává součástky pro stavbu Vašeho vozítka, které se postupně začíná přeměňovat v super moderní auto s vrtulníkem.

 • MLUVÍDEK

Hra, která byla vytvořena ve spolupráci s logopedy má velmi hezkou grafiku s nepřeberným množstvím obrázku a neobsahuje nadbytečné zvuky a animace. Nenásilnou formou děti zainteresuje aktivně na dlouhou dobu, rozvíjí slovní zásobu, logické myšlení a paměť. Zde je „škola hrou“ opravdu na místě.

Aplikace nabízí čtyři hry:

 • Poslouchej – aktivně rozvíjí slovní zásobu, kdy se rozlišují jednotlivá slova pomocí zvuku
 • Kde jsou obrázky? – procvičuje paměť, pozornost dítěte, rozvíjí slovní zásobu a motoriku
 • Jak to jde dál? – procvičuje logické uvažovaní, logiku příběhu a rozvíjí motoriku
 • Pexeso – zaměřuje se na slovní zásobu a sluchové rozpoznání slov

Co je veliké plus u této hry je, že je určena také pro děti s poruchou vývojové dysfázie nebo pro děti s mentální poruchou. Hra se dá dále přepnout do angličtiny.

Ať už si z těchto tipů vyberete nebo ne, přejeme Vám, ať si se svými dětmi užijete ničím nerušené dny plné zábavy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
HRY PRO NAŠE NEJMENŠÍ, 4.0 out of 5 based on 1 rating